22 Świder i Mienia

Piękny Świder i piękna rzeczka Mienia.  Jest też po drodze Bartek Mazowiecki.  Dąb stary jak świat.

Google Maps

A tu plik Świder i Mienia.gpx

Jedziemy od stacji Józefów – na linii Otwockiej (SKM S1) po lewej stronie torów i skręcamy  szosą  w lewo.  Jest ścieżka rowerowa. Sugeruję pojechać tę mapę  „lewoskrętnie” 🙂 . Uważajcie gdzie zjechać do rzeczki Mienia z szosy. To ok2,8 km. po skręcie w Józefowie. Za mostkiem nad Mienią (bo wpada do Świdra co jest po prawej) od razu w lewo w ścieżynkę za przejściem dla pieszych.

A ta krótka trasa to 20 parę kilometrów. No, ale trochę wertepów jest 🙂 . A niżej jest mapa całości Świdra.   Jak krętą dróżką nad rzeczką Mienia  dojedziemy do drogi szybkiego ruchu przejeżdżamy  pod mostem i  w prawo do szosy i w prawo tak jak jest na mapie. Potem zjeżdżamy (mijając to miejsce gdzie zjechaliśmy do Mieni i w lewo nad Świder. I z powrotem nad brzegiem do Józefowa.

Bartek Mazowiecki nad Mienią.

A w ogóle cały Świder warto „objechać” po obu stronach. Od tej  drogi lubelskiej aż do ujścia do Wiały. Tu mapa – zobaczcie jest serpentyna po obu stronach Świdra. Tu i okolice Otwocka są bo i wracałem tamtędy i zwiedzałem okolice. Wszędzie tam fajnie jest. Całość to grubo ponad 100 km

Google maps całości

Tu plik Cały Świder i Okolice.gpx

A klimaty Świdra są takie. Widywałem tam brodzące w wodzie czaple. 🙂

To jest przy ujściu Świdra do Wisły