11 Mrozy Jeruzal Sulejówek

Długa dość trasa, ale piękna i urozmaicona. Z Mrozów do Sulejówka, głównie lasami. 92 kilometry. Można po 50 paru kilometrach, jak ktoś „spuchnie”,  wrócić z Mińska Mazowieckiego. – będziemy koło dworca przejeżdżać  🙂 .

Mapy Google

Plik Mrozy Jeruzal Sulejówek.gpx

Do Mrozów – Koleje Mazowieckie jadą z Warszawy Stadion  równo godzinę 🙂  

 Patrzcie na mapę jak 🙂  wyjechać z Mrozów, zaraz po lewej, na polance, na  początku rezerwatu Rudka,  będzie tramwaj konny (grał  w serialu Ranczo  – do „Wilkowyj” też „zaraz” pojedziemy 🙂  ).

Pojedziemy sobie wzdłuż jego torów – przetniemy skosem asfalt – i przez las  w kierunku sanatorium Rudka.  którędy konik go ciągnie. Przez Rezerwat.

Skracamy przed tym sanatorium w prawo. W inny las 🙂  . Patrzcie na mapę gdzie 🙂 . Dojedziemy do wiochy Wola Rafałowska. I tam w lewo. No i jak mapa prowadzi 🙂 . Trochę szoskami, trochę szutrem, no i leśnymi drogami. Koniecznie patrzcie na komórkę z wgraną mapą Google. Co jest do niej link na początku 🙂  . 

I piękny rezerwat.

Jak wyjedziemy z rezerwatu będzie wiocha i  damy w szosę w prawo (mapa kogiel gogiel! 🙂  ) w stronę „Wilkowyj”,  czyli Jeruzala. I mamy słynną ławeczkę  przed sklepem 'u Krysi’ (jest też bar w pobliżu – pierogi Solejukowej 🙂   )

A tu dowód, że siedziałem na tej ławeczce i to nie ściema 🙂  

Obok kościółek biskupa Kozioła 🙂 

Teraz w prawo wracamy szosą w kierunku Mrozów  ok 8 km. Tak będzie

I dajemy w lewo. Mapa!  Po 450 metrach 🙂  w prawo.

No i po drodze po różnych wiochach i dalszych zakrętach 🙂  mamy takie klimaty

Jest też po naszej drodze piękny Rezerwat Jak zgodnie z mapą 🙂  dojedziemy do Mińska Mazowieckiego, do stacji ,  dajemy ostro w lewo.  Szosą.  Po kilometrze skręcamy w prawo w las. I napotykamy od razu  najstarszą sosnę w Polsce 🙂 

No i dalej ścieżynkami według mapy 🙂  

Dalej jak pojedziemy zgodnie z mapą 🙂 , nudny jestem,  przejedziemy za jakiś czas przez dawny jakiś „majątek ziemski”

No i potem, ale to jeszcze ho ho ho ho, albo i dłużej 🙂  , przejdziemy przez Halinów za szosą szybkiego ruchu do Sulejówka Miłosnej. 20 minut do centrum Warszawy koleją żelazną.. 🙂  . I będzie uffff. 🙂